12.03.2018

Як проголосувати виборцям за місцем свого перебування, якщо вони нездатні пересуватися самостійно!

Шановні виборці!

Відділ ведення Державного реєстру виборців повідомляє, що згідно вимог п. 2 ч. 3, ч. 5 ст. 78 Закону України «Про місцеві вибори» виборець, який за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я тимчасово нездатний пересуватися самостійно і має бажання проголосувати за місцем свого перебування (проживання), поштою або через інших осіб, не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подає до дільничної виборчої комісії виборчої дільниці, на якій він включений до списку виборців, власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування (проживання) із зазначенням такого місця.

Заява викладається в довільній формі.

До заяви додається довідка медичної установи про стан здоров’я виборця, яка засвідчує факт його тимчасової нездатності пересуватися самостійно.

Ця заява є зобов’язанням виборця забезпечити умови для дотримання вимог щодо порядку голосування, передбачених цим Законом.

Виборець, який постійно нездатний самостійно пересуватися, щодо якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка про постійну НСП, заяву про забезпечення голосування йому на дому до виборчої комісії не подає і виборча комісія зобов’язана сама організувати голосування на дому.

Але якщо виборець, щодо якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка про постійну НСП бажає проголосувати на виборчій дільниці, він повинен до 12 години останньої суботи перед днем голосування письмово або особисто повідомити відповідну дільничну виборчу комісію про бажання проголосувати у приміщенні для голосування.

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців

апарату Подільської РДА