12.03.2018

Порядок звернення виборця з письмовим запитом до органу ведення Державного реєстру виборців

Незалежно від наявності або відсутності виборчих процесів в Україні постійно функціонує Державний реєстр виборців!

 

Відповідно до статті 21 Закону України "Про Державний реєстр виборців" виборець може особисто звернутися з письмовим запитом до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою щодо змісту його персональних даних у Реєстрі, пред'явивши паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). Виборець, постійно не здатний пересуватися самостійно, може уповноважити на таке звернення іншу особу.

 

Виборець, який проживає або перебуває за межами України, може особисто подати запит, зазначений у частині першій цієї статті, до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання чи перебування, пред'явивши при цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України). Закордонна дипломатична установа України невідкладно передає запит органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

 

Також, у порядку здійснення публічного контролю за діяльністю Реєстру кожен виборець може звернутися до будь-якого органу ведення Реєстру, зазначивши свої ідентифікаційні персональні дані та виборчу адресу, з письмовим запитом щодо надання такої інформації:

 

1) за його власною виборчою адресою (крім виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання та який відбуває покарання у вигляді арешту, позбавлення або обмеження волі) - щодо персональних даних (прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження), усіх осіб, які внесені до Реєстру за цією виборчою адресою;

 

2) за назвою села, селища, міста, району в місті, іноземної країни - кількість виборців у зазначеному селі, селищі, місті, районі в місті, іноземній країні.

Відповідно до статті 19 та 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборці також можуть звернутися до відділу ведення Реєстру із заявою про:

 

1. Зміну ідентифікаційних персональних даних (відповідно до паспорту).

 

2. Включення до Реєстру (в разі відсутності).

 

3. Зміну виборчої адреси.

 

4. Тимчасову зміну місця голосування (виборчої дільниці) без зміни виборчої адреси (однак, відповідно до частини третьої статті 30 Закону України «Про місцеві вибори» виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому він проживає, участі у місцевих виборах не бере).

 

Зразки усіх вказаних заяв можна одержати безпосередньо в органі ведення Державного реєстру виборців, що знаходиться за адресою:

м. Подільськ, вул. Соборна, 141, 1-й поверх

(щодня з 8.00 до 17.00, окрім суботи та неділі) або завантажити в електронній формі з інформаційного ресурсу Подільської районної державної адміністрації, розділ «Відділ ведення Державного реєстру виборців».

 

 

В.о. начальника відділу

ведення Державного реєстру виборців                                       А.В.Сметана