Сучасна територія та історія Котовського району

Котовський район розташований на півночі Одеської області, та займає територію площею 1026 км?.

Котовський район утворено у 1923 році. З часу створення до серпня 1940 року Котовський район (Бірзульський) знаходився у складі Молдавської республіки. В серпні 1940 року у зв’язку зі створенням Молдавської радянської Соціалістичної республіки до Одеської області відійшло ряд районів, у тому числі і Котовський. (Підтвердженням цього факту є історичні матеріали, так, відповідно до інформаційного матеріалу Путівника «Зміни» в адміністративно-територіальному діленні Одещини (1803-1960 рр), Постановою Всеукраїнського Центрального виконкому (“ВУЦИК2-на російській мові”) – від 22 січня 1935 року, Тираспольський район був скасований, і місто Тирасполь став підпорядковуватись безпосередньо центру.

Район межує на північно-заході з Кодимським районом, на північному сході – з Балтським, на сході – з Ананьївським, на півдні – з Красноокнянським районами Одеської області, на заході – з Республікою Молдова.

Адміністративним і культурним центром району є місто обласного значення – Котовськ, який знаходиться на відстані 188 км від обласного центру по залізниці, 208 км – шосейними шляхами.

Населення району проживає в 61 населеному пункті, які входять до складу 18 сільських рад.