26.10.2020

До уваги отримувачів житлової субсидії

У зв’язку із наближенням осінньо-зимового періоду 2020/21 року та з метою забезпечення його сталого проходження управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації звертає увагу на наступне.

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій. Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.

Для призначення житлової субсидії, особа подає до органу соціального захисту населення заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначення житлової субсидії, за встановленими формами.

Відповідно до підпункту 5 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної органами місцевого самоврядування, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням обставин, що склалися. Таким чином, найбільш вразливі категорії населення забезпечуються державної підтримкою.

Консультацію можливо отримати за телефоном: 048(62) – 2 -14 – 69.

З повагою

Управління соціального захисту населення

Подільської районної державної адміністрації