03.12.2020

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Одним із постійних напрямків роботи управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації є сприяння розв’язання проблем соціального захисту інвалідів. З метою забезпечення належних умов для реалізації соціально- економічних, політичних, особистих прав і свобод особами з інвалідністю, впровадження кращого світового досвіду у цій сфері, недопущення дискримінації, а також виконання зобов’язань, взятих Україною за Конвенцією про права інвалідів, передбачається здійснення додаткових заходів, спрямованих на підтримку людей з інвалідністю, зокрема осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях:

         В управлінні соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації перебуває 886 осіб з обмеженими фізичними можливостями,  втому числі:

-                      інваліди війни - 45 чол.;

-                      інваліди з дитинства – 174 чол.;

-                      діти інваліди до 16 років – 88 чол.;

-                      інваліди АТО – 5 чол.

41 особа з інвалідністю, які використовують інвалідні візки. Згідно актів обстеження матеріально побутових умов проживання, всі вони проживають в одноповерхових будинках.

На теперішній час за даними обстеження матеріально-побутових умов самим нужденним особам з обмеженими фізичними можливостями надана матеріальна допомога:

-          за рахунок державного бюджету 11 чол. на суму 9,3 тис. грн.

Постійно вирішується питання щодо забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації -14 осіб, протягом січня – листопада  2020 року забезпечено інвалідними візками – 9 осіб, 46 чоловік ортопедичним взуттям, видано 149 направлень, пройшли оздоровлення в санаторно – курортних закладах - 7 осіб з інвалідністю.

             Відповідно до статей 26, 27 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» органи державної влади, підприємства (об'єднання), установи і організації (незалежно від форм власності і господарювання) зобов'язані створювати умови для безперешкодного доступу інвалідів до жилих, громадських і виробничих будинків, споруд, громадського транспорту, для вільного пересування в населених пунктах.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

         Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 21грудня  2017 року № 648/17  «Про утворення комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення» в районі  утворений комітет доступності  інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів  соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури, зазначеним розпорядженням  затверджений склад комітету та Положення  про нього.

На території району майже всі об'єкти соціальної інфраструктури збудовані належним чином. Обладнано пандусом Старокульнянське стаціонарне відділення  для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян.