Відтепер, в консультаційних центрах ДСНС цілодобово можна отримати інформацію з питань цивільного захисту – Сергій Бочковський

У зв’язку з введенням на території Донецької та Луганської областей режиму надзвичайної ситуації та режиму підвищеної готовності на всій території України, на номер Служби порятунку “101” надходить велика кількість дзвінків від громадян стосовно надання інформації  з питань цивільного захисту: про розміщення сховищ, медичних закладів, щодо дій у разі загрози та надзвичайної ситуації та інші. Саме тому, аби підвищити рівень інформування людей у сфері цивільного захисту, в Державній службі України з надзвичайних ситуацій запроваджено тимчасову схему інформування населення з використанням існуючої мережі диспетчерських служб «101» та консультаційних центрів при територіальних органах ДСНС України. Про це повідомив  Голова ДСНС України Сергій Бочковський.

“Така система запроваджена задля того, аби дещо зменшити навантаження на оперативно-рятувальну службу   і номер “101”. Починаючи з 10 лютого кожен громадянин може отримати відповіді на питання, що стосуються цивільного захисту, у консультаційних центрах ДСНС України, які діють на всій території України. Відтепер, якщо людина телефонує на номер “101” і запитає, наприклад, про місце розташування сховища,  лікарні, як поводити себе в тій чи іншій надзвичайній ситуації, диспетчер оперативно переключає її на консультаційний центр. І саме фахівці цього центру всебічно нададуть відповідь на це запитання”, - сказав Сергій Бочковський.

Голова Служби зазначив, що в консультаційних центрах запроваджено цілодобове чергування як спеціалістів з питань цивільного захисту, так і психологів, а також представників місцевих органів влади.

“Фахівці консультаційних центрів постійно готові роз’яснити громадянам порядок дій під час виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі  на потенційно-небезпечних об’єктах, зокрема при аваріях на хімічно-небезпечних об’єктах, атомній електростанції, гідротехнічних спорудах тощо. Також, у центрі можна отримати інформацію про розташування об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, адреси медичних закладів з надання екстреної допомоги, місця розташування пунктів збору населення для евакуації у разі виникнення надзвичайних ситуацій, інші інформаційно-довідкові матеріали з питань цивільного захисту. Крім того, у консультаційному центрі люди можуть детально ознайомитись з роботою місцевих органів влади та служб цивільного захисту у період введення на території України режиму підвищеної готовності”, - зауважив Сергій Бочковський.

Голова ДСНС України повідомив також, що з впровадженням у Службі порятунку системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 і повноцінного її функціонування,  порядок інформування громадян стосовно цивільного захисту буде реалізовано у повному обсязі.