Режим підвищеної готовності в Одеській області: рятувальники створили мобільні групи для негайного реагування на всі надзвичайні події.

26 січня 2015 року  Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням 47-р "Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації" перевів територіальні системи Донецької та Луганської областей у режим надзвичайної ситуації, а інші, в тому числі Одеську область - у режим підвищеної готовності.

Що це означає  розповідає  начальник управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України в Одеській області. Андрій Галак.

В Україні, функціонує єдина державна система цивільного захисту та її територіальні підсистеми. Згідно Кодексу цивільного захисту населення існує 4 режими функціонування цієї системи та підсистем: постійної готовності, підвищеної готовності,  надзвичайної ситуації та надзвичайного стану.До цього часу територіальна підсистема Одеської області існувала в постійній готовності, тобто  всі заходи проводились в плановому режимі - по забезпеченню цивільного захисту населення, щодо створення умов його життєдіяльності, щодо реагування на надзвичайні ситуації, та інше. Режим підвищеної готовності вводиться з метою забезпечення повної координації діяльності  всіх органів власті та негайного реагування на будь які надзвичайні події або загрозливі чинники для цивільного захисту населення.

Це передбачає уточнення планів реагування на надзвичайні ситуації, планів евакуації населення,  створення оперативних та мобільних груп, які будуть, у разі виникнення надзвичайної ситуації, негайно реагувати на такі випадки, а також решта заходів, зокрема приведення у готовність захисних споруд, систем оповіщення населення  тощо.

Наразі, вже створено оперативну групу при облдержадміністрації,  керівником якої є Голова обласної державної адміністрації Ігор Палиця. У Головному управлінні ДСНС України в Одеській області  створено мобільну групу та ще 4 мобільні групи - на базі зведених загонів ДСНС в Ізмаїлі, Білгород-Дністровському, Роздільній, Котовську, з відповідною технікою і оснащенням, які можуть розгортатись в режимі надзвичайної ситуації у визначеному районі. Тобто ці групи працюють у цілодобовому чергуванні, уточнюють обстановку, взаємодіють з органами МВС, СБУ, місцевими органами влади щодо обстановки на відповідній території. Крім того, у  цілодобовому чергуванні знаходиться майже 500 чоловік особового складу ДСНС.

З метою організації превентивних заходів планується проводити навчання працівників  закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, культових закладів, ринків, торгівельних центрів, готелів та інших за призначенням об’єктів з постійним або тимчасовим перебуванням людей. В Одеській області ще у кінці 2014 року було підписано розпорядження Голови обласної державної адміністрації щодо організації навчання працюючого і непрацюючого населенням, яке здійснюється за місцем роботи, навчання, непрацюючого населення - при створених пунктах у житлово-комунальних підприємствах, сільських радах. Згідно розпорядження КМУ від 26 січня 2015 р. No 48, з метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до реагування на надзвичайні ситуації в мирний час та особливий період, запобігання їх виникненню надано Державній службі з надзвичайних ситуацій та її територіальним органам разом з місцевими органами виконавчої влади дозвіл на  проведення протягом лютого—березня 2015 р. перевірок стану готовності пунктів управління, захисних  споруд та наявності планів цивільного захисту на особливий період і планів реагування на надзвичайні ситуації

«Тому хочу звернутись до керівників органів влади, підприємств, об’єктів господарювання, комунальних закладів,  на балансі яких є такі захисні споруди, про необхідність у найкоротший термін провести заходи щодо підвищення готовності захисних споруд та можливості укриття у них населення», - наголосив Андрій Галак

 

Головний інспектор Котовського МРВ

Кльован Андрій