Одеська область: створено обласний Центр управління у надзвичайних ситуаціях.

28 січня в Одеській облдержадміністрації на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Калінчука відбулась презентація структури обласного центра управління у надзвичайних ситуаціях (ЦУНС).   

26 січня 2015 року  Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням 47-р "Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації" перевів територіальні системи Донецької та Луганської областей у режим надзвичайної ситуації, а інші, в тому числі Одеську область - у режим підвищеної готовності. Режим підвищеної готовності вводиться з метою забезпечення повної координації діяльності всіх органів власті та негайного реагування на будь які надзвичайні події або загрозливі чинники для цивільного захисту населення. Саме для цього і було створено  центр управління  у надзвичайних ситуацій на базі  ГУ ДСНС України в Одеській області.

 «Центр управління створено на базі найбільш підготовленого для цього підрозділу - ДСНС, в якому є все необхідні ресурси для забезпечення виконання завдань  з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, координації дій органів управління, сил та засобів, що залучаються.  У випадку виникнення загрози або надзвичайної події робочий орган ЦУНС - обласний штаб одразу бере на себе управління всіма процесами», - сказав Сергій Калінчук.

Т.в.о начальника управління з питань НС ОДА Сергій Баронцов презентував структуру, алгоритм взаємоінформування та управління силами та засобами, порядок роботи штабу. Всім службам було надано доручення проаналізувати реальний стан справ з наявності сил та засобів  для ліквідації всіх прогнозованих НС.

Т.в.о начальника ГУ ДСНС України в Одеській області Ігор Крулькевич довів до присутніх, що у Головному управлінні ДСНС України в Одеській області створено мобільну групу та ще 4 мобільні групи - на базі зведених загонів ДСНС в Ізмаїлі, Білгород-Дністровському, Роздільній, Котовську, з відповідною технікою і оснащенням, які можуть розгортатись в режимі надзвичайної ситуації у визначеному районі. «Мобільні групи ДСНС працюють у цілодобовому чергуванні, уточнюють обстановку, взаємодіють з органами МВС, СБУ, місцевими органами влади щодо обстановки на відповідній території. Крім того, у  цілодобовому чергуванні знаходиться майже 500 чоловік особового складу ДСНС», - додав Ігор Крулькевич

Також на засіданні було акцентовано увагу на необхідності виконання органами місцевого самоврядування  заходів щодо підвищення готовності захисних споруд та можливості укриття в них населення, а також розглянуто нові напрямки забезпечення оповіщення населення про загрозу та виникнення НС. За результатами засідання було прийняте рішення, Протоколі № 1  від 28 січня  2015 року

 

Прес-служба ГУ ДСНС України

в Одеській області