Котовські рятувальники провели навчання на потенційно-небезпечному об'єкті Котовське УЕГГ ПАТ «Одесагаз»

30 січня Котовські рятувальники спільно з взаємодіючими аварійно-рятувальними службами міста провели тактико-спеціальні навчання на території Котовського експлуатаційного господарства ПАТ «Одесагаз». За тактичним задумом, на виробництві стався вибух, в наслідок якого виникло загорання на пункті видачі балонів з крапельним газом. Такатематика навчальних заходів для працівників служби цивільного захисту є досить актуальною в умовах діючого режиму підвищеної готовності на території Одеської області.

До місця виникнення умовної надзвичайної ситуації негайно прибули рятувальники. Спочатку фахівці служби порятунку провели розвідку місця пожежі з оцінкою обстановки. Після цього силами особового складу пожежно-рятувальної частини було здійснено евакуацію персоналу газового господарства. Далі, за сценарієм навчань, рятувальники ліквідували умовну пожежу. Через ймовірне сильне задимлення, під час виконання завдання особовий склад працював в засобах захисту органах дихання та зору.

 Такі навчання є надзвичайно важливими як для професійних рятувальників, так і для працівників підприємства, адже Котовське управління експлуатації газового господарства є потенційно-небезпечним об'єктом. До відома, на обслуговуванні даного господарствазнаходиться близько 15 тисяч абонентів природного газу і понад 10 тисяч абонентів зрідженого газу. Моделювання подібних умовних надзвичайних ситуацій на об'єктах підвищеної небезпеки значно полегшує роботу вогнеборців у реальних умовах.

«У зв'язку з введенням на території Одеської області режиму підвищеної готовності, ми плануємо провести подібні навчання на всіх потенційно-небезпечних об'єктах та об'єктах життєзабезпечення  міста. Під час навчальних заходів фахівцями служби цивільного захисту будуть відпрацьовані документи пожежогасіння, джерела протипожежного водопостачання, шляхи під'їзду та плани реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на об'єктах з масовим перебуванням людей», - сказав начальник 4-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Одеській області Юрій Унтілов.

 

Головний інспектор Котовського МРВ

Кльован А.О.