08.12.2021

Збережемо та повернемо сім’ю таким дітям

 
Реальна ситуація в Україні свідчить, що проблема “дітей вулиці” з’явилася не вчора, але за різних умов вона розвивалася по- різному. Іноді навіть важко пояснити, що спонукає дитину залишити родину, школу, близьких людей і йти на вулицю. Проте, сьогодні можна стверджувати, що існує ряд факторів, які, в основному, дозволяють зрозуміти, чому все частіше діти обирають такий ненадійний і часто небезпечний спосіб життя.
Служба у справах дітей основним своїм завданням щодо захисту прав дітей бачить налагодження діяльності між батьками та всіма структурними підрозділами з питань проведення заходів щодо профілактики бездоглядності серед дітей. Феноменом вуличних дітей є симптом надзвичайного соціального і економічного неблагополуччя в сім’ї. На основі даної соціальної проблеми визначено ряд соціально-економічних умов появи “дітей вулиці” :
- погіршення матеріального становища в сім’ї ;
- збільшення незайнятих дітей та підлітків;
- експлуатація дорослими дитячої праці;
- безвідповідальність батьків за утримання і виховання дітей;
- конфлікти між батьками та дітьми;
- ослаблення роботи з організації дозвілля дітей.
З метою усунення причин та умов, що призводять до втеч дітей, служби у справах дітей райдержадміністрації та територіальних громад проводять відповідні профілактично-виховні заходи.