13.01.2021

Інформація щодо вакцинації: роз’яснення від Офісу Президента України

У поточному році в Україні розпочнеться вакцинація населення від COVID-19. Відповідно до плану протягом 2021-2022 років щонайменше половина населення зможе отримати вакцину. Це стане запорукою боротьби з пандемією COVID-19 та збереженням національної безпеки.

Наразі Україна проводить роботу на трьох площадках, а саме, в рамках системи COVAX; прямого замовлення у компаній-виробників та взаємодії із країнами-донорами, які можуть передати нашій країні надлишкові кількості вакцин.

Наша держава, як й всі країни Європейського Союзу, вакцинуватиме населення поступово, в кілька етапів, в основному починаючи з березня 2021 року. Спочатку вакцинуватимуть найбільш вразливі групи – лікарів, військових та літніх людей 65+. Вакцинування буде добровільним, проте це стане кроком відповідальної громадянської позиції.

Фахівці зазначають, що менеджмент з вакцинації країни впливатиме на такі сфери, як: можливість пересування українців за кордон, динаміку економічного відновлення та імідж держави на міжнародній арені, сприятиме розвитку туризму, та, як наслідок, створення комфортного бізнес-клімату в державі. Окрім того, для успішної реалізації плану вакцинації, сфери охорони здоров’я, системи освіти та правоохоронні органи діятимуть в єдиному полі.

На сьогодні, відомо, що Україна закуплятиме разом з іншими західними країнами-партнерами якісний продукт для вакцинування, який не буде вторинним. На сьогодні, є підтверджені мінімум 8 млн вакцин, що дозволить провакцинувати 4 мільйони людей.

Закупівлі здійснюватимуться завдяки виробництву США, Європи, Канади та Китаю, оскільки додатковий контроль якості вакцин проводиться за світовими стандартами у відповідних національних регуляторах. Відомо, що обов’язковою умовою укладення угод про закупівлю вакцин є спроможність країни забезпечити їх належне зберігання. Тож укладення угод з визнаними та довіреними виробниками є запорукою безпеки усього процесу вакцинації.

Процес закупівлі та розподілу вакцин буде перебувати під максимальним антикорупційним контролем.