13.10.2021

Козацтво - гордість України

Козацтво - гордість України
14 жовтня українці святкують – свято Покрови пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та день захисника України. Вся Україна відзначає це чудове свято, адже, ми знаємо, що такого історичного явища, як українське козацтво, немає у всьому світі. І ми безмежно гордимося тим, що у нас були такі сильні і мужні предки, що у нас таке сильне коріння українського роду, що у нас було і є козацтво-невмируща слава України.
12 жовтня, напередодні свята, в Кодимській дитячій бібліотеці відбувся захід на тему « Козацтво-право на безсмертя», на якому ми ще раз, і ще раз переглянули славні сторінки історії нашого народу. Дуже цікаво, опираючись на історичні факти, бібліотекар Мураховська Вікторія Володимирівна розповіла про козацький період в історії України, історію заснування Запорозької Січі.
Діти із захопленням слухали про дії козаків, про побут, традиції козацтва, згадали видатних гетьманів Українського козацтва Б.Хмельницького,П. Сагайдачного,М. Дорошенка, Т. Трясила, І. Сірка і т.д. До уваги присутніх було презентовано виставку «Козацькому роду-нема переводу». Гайванюк Олена Никифорівна провела цікаву вікторину про побут та звичаї козаків, а головний спеціаліст служби у справах дітей Подільської районної державної адміністрації Важницька Марія Іллівна - невеличку бесіду з дітьми до Дня захисника України. Подібні заходи виховують у дітей почуття патріотизму, відданості, любові до своєї Батьківщини.