11.06.2021

«Громадські роботи - не тільки суспільна користь… »

Один із напрямків активної політики зайнятості населення на ринку праці є громадські роботи, які організовуються місцевими органами влади у співпраці зі службою зайнятості. Ця форма тимчасової зайнятості має очевидну користь як для самого безробітного – дає можливість покращити власне матеріальне становище, а також пришвидшити процес працевлаштування, так і для роботодавців.
Останнім часом Державна служба зайнятості приділяє особливу увагу громадським роботам соціального напрямку,які задовольняють суспільним потребам територіальних громад, зокрема: надання допомоги соціально вразливим категоріям населення, роботи при проведенні ремонту та реконструкції об'єктів соціальної сфери та інші роботи соціального напрямку.
Подільським міськрайонним центром зайнятості спільно з Куяльницькою сільською радою та Окнянською селищною радою організовані та тривають громадські роботи щодо надання допомоги соціально вразливим категоріям населення, до виконання яких залучено 108 безробітних з 30 старостинських округів. Безробітними, які направлені на громадські роботи, надається допомога людям похилого віку та іншим непрацездатним громадянам, які залишились без родинної підтримки, здійснюється їх догляд та обслуговування, супровід осіб з інвалідністю в місця, відвідування яких необхідні їм для повноцінного життя, та інше.
Громадські роботи соціального спрямування не тільки приносять суспільну користь мешканцям сіл, а ще й гарантують додатковий дохід безробітним, які беруть участь в таких роботах.