27.12.2017

Ярмарок зимових свят «Чудові зимові свята» крокує по Подільщині

Новорічні та різдвяні свята – це очікування дива та здійснення найзаповітніших мрій. Працівники культури Подільського району почали готуватися до них із початку грудня. Виготовляли з дітьми ялинкові прикраси, святково прибирали приміщення, прикрашали ялинку.

Ярмарок зимових свят «Чудові зимові свята» проходить в районі з 19 грудня 2017 року по 19 січня 2018 року. Розпочався Ярмарок з районного свята для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування «Святий Миколай, ти до нас завітай!» та районного фестивалю дитячої творчості «Звичайне диво».

На районне свято та відкриття Ярмарку зимових свят завітали голова Подільської районної державної адміністрації Руслан Пітак та секретар Куяльницької сільської ради Тетяна Костюк, які привітали всіх присутніх зі святом Святого Миколая і побажали мира, добра і злагоди.

Всі учасники свята в залі та самодіяльні артисти на сцені в цей день отримали новорічні подарунки від Святого Миколая за те, що весь рік були чемними та слухняними, адже чемність та щирість прикрашають людину краще за будь-які оздоби. А ще, окрім подарунків, святий Миколай нагороджував новорічними призами діток за дуже добре виконання віршів та пісень.

В багатьох закладах культури району пройшли різноманітні заходи до Дня святого Миколая: в районній дитячій бібліотеці маленькі першокласники побували на театралізованому святі «Ти до нас завітай, наш Святий Миколай», завідуюча Новоселівської сільської бібліотеки запросила діток на народознавчу годину «Всі чекають-виглядають Чудотворця Миколая», працівники культури села Коси підготували для дітлахів народознавче свято «Ой, хто, хто Миколая любить!» та багато інших заходів.

Новий рік – свято, на яке з нетерпінням чекає кожна дитина. От і у нашому районі з 22 грудня розпочалися новорічні ранки, сімейні свята, вогники, вечори відпочинку, театралізовані вистави, новорічні бал-маскаради.

24 грудня для дітей з багатодітних сімей, дітей з особливими потребами, дітей учасників АТО, дітей, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС та дітей-переселенців відбулося справжнє новорічне дійство. Дітей вітали Дід Мороз і Снігуронька, а також казкові герої, виступи яких подарували усім присутнім хороший настрій, позитивні емоції, цікаві конкурси, хороводи. Дід Мороз вручив кожному солодкий новорічний подарунок.

В січні 2018 року в районі пройдуть свята за народними традиціями «Три празники в гості». 7 січня в багатьох селах традиційно відбудеться коляда – «Україна колядує, колядує вся земля…». 13-14 січня – свята Маланки та Василя (щедрування та посівання). У наших предків Меланка (день святої Меланії відмічається 13 січня) символізувала місяць, а Василь (день якого святкується 14 січня) був символом сонця. Вважалося, що в цю ніч Меланка вийшла заміж за Василя. Під час Щедрої вечері накривають багатий стіл (щедрий вечір), де переважають м'ясні страви.

13 січня – районне свято «Маланка – FEST» в селі Куяльник, початок – 13.00

До 19 січня – в бібліотеках ЦБС народознавчі години «А той третій празник – Святе Водохреща», відео покази «Свято Богоявлення» та інші.

Працівники культури Подільського району вітають всіх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим! Для всіх нас це особлива пора, коли в кожній оселі панують радість і веселощі, коли близькі люди збираються разом. Це час, коли ми забуваємо про всі негаразди, турботи і об’єднуємось навколо головних цінностей: любові до батьків і дітей, до свого міста і своєї країни. Ми сподіваємось на те, що в наступному році все буде краще, що на нас чекають успіх і добробут, що всі бажання, які ми замислили, обов’язково здійсняться. Ми щиро бажаємо, щоб усі ваші мрії втілилися у життя, щоб разом зі святами до ваших домівок увійшли любов та благополуччя. Будьте щасливі і вірте в найкраще, вірте у своє село, місто, в свою країну і в чудових людей, які в ній живуть.

Бажаємо вам веселого Нового року та щасливого Різдва!