19.04.2018

Про розвиток зеленого туризму в районі

Звернення до небайдужих та прогресивних мешканців Куяльницької сільської ради Подільського краю.

Якщо Ви проживаєте в мальовничій  місцевості, маєте впорядковану сільську оселю, власне господарство, а головне – бажання працювати та отримувати до свого бюджету  додаткові прибутки, ми допоможемо в реалізації цього задуму.

Словосполучення "сільський, зелений, аграрний туризм" вже є відомим поняттям, суттю якого є надання послуг туристам і відпочиваючим у сільській місцевості з використанням власної садиби, продуктів свого підсобного господарства та трудових ресурсів членів родини. Зелений туризм дає додатковий заробіток сільській родині та стимулює розвиток її господарства для забезпечення потреб туристів  короткостроковим житлом та продуктами харчування.

Українське село має багаті рекреаційні ресурси, що належним чином досі ще не використовувалися. Найціннішим туристичним ресурсом села є мальовнича українська природа, дефіцит спілкування з якою переживає більшість мешканців міст. Крім цього, українське село має багатий пізнавальний потенціал, пов’язаний з історико-етнографічною спадщиною, сільською культурою та побутом, маловідомими для міського жителя видами професійно-трудової діяльності та народними промислами. Мешканець великого українського міста сприймає сільський побут, культуру села як захоплюючу екзотику, особливо якщо це села  молдавські, чеські, болгарські, гуцульські,  грецькі тощо.  Ще більшою екзотикою це видається іноземному туристові.
Мальовнича природа України дозволяє розвивати цей вид відпочинку практично у всіх регіонах, а тим паче в нашому краї.

У зв’язку з відсутністю готельних послуг в районі, є нагальна необхідність для розвитку гостинного туризму на базі домогосподарства або особистого селянського господарства. Ця модель успішно реалізується і може стати ефективним засобом  соціально-економічного розвитку, забезпечення зростання рівня життя та реалізації господарського потенціалу.  Відпочинок на селі приваблює, насамперед, мешканців великих міст України, які мріють пожити хоча б короткий час в екологічно чистій сільській місцевості, поласувати натуральними продуктами традиційної української кухні, хоч трохи відпочити від шаленого міського життя у камерній обстановці мальовничої сільської садиби. Дехто вивозить дітей на село заради оздоровлення.

Туристів до села приваблює також сільська воля, відчуття якої позбавлені масові курорти. З господарем можна вільно домовитися про терміни та умови проживання, про склад харчування, про екскурсії тощо. "Офіційний" турист такої свободи вибору, як правило, позбавлений.

Деяких туристів приваблює у село на відпочинок певна екзотика сільської праці. Городяни хочуть показати своїм дітям, звідки береться хліб, молоко та інші продукти. Деяких туристів приваблює у селі можливість порибалити, вполювати дичину. Сільські господарі можуть запропонувати туристам також різні розваги: катання на бричках чи санях, участь у традиційних народних святах, сільських весіллях, тощо.

Заради прибутку від гостювання туристів господар розширює своє господарство: заводить свиню, козу, відгодовує коня, відновлює занедбаний сад, заводить пасіку чи рибний ставок. Настає день, коли для гостей стає затісною стара хата, і тоді закладають нову – спеціально для туристів, з туалетом всередині, будують лазню, влаштовують водяне опалення будинку.

Нам сьогодні відомо не тільки з закордонних джерел, але і з власного Українського досвіду той позитивний вплив, який справляє сільський туризм на благоустрій сільських садиб, в цілому сіл, на зайнятість сільського населення.

Тобто, розвиток сільського туризму впливає:

-          На вирішення соціально-економічних проблем села;

-          На зменшення рівня безробіття на селі та розширення кола самозайнятості сільського населення, особливо молоді;

-          На розширення можливостей реалізації продукції особистого підсобного господарства, причому реалізації її на місці;

-          На покращання благоустрою сільських садиб, вулиць, вцілому сіл, стимулює розвиток соціальної інфраструктури;

-          На відродження, збереження місцевих народних промислів, пам’яток історико-культурної спадщини;

На підвищення культурно-освітнього рівня сільського населення.

Саме село також отримує поштовх до розвитку в результаті появи в ньому туристів. Крім того, перетворення того чи іншого села на центр зеленого туризму примушує місцеву владу розвивати в ньому заклади культури, транспортну інфраструктуру, приділяти увагу благоустрою населеного пункту.

Наша нагальна мета на сьогоднішній день – залучити до розвитку туризму якомога більше учасників, а саме  виявити на території району садиби та господарів, які будуть працювати у сфері надання туристичних послуг, підтримати їх та надати якомога більше інформації. 

Прохання до всіх керівників підприємств, аграріїв, прогресивних активістів та зацікавлених мешканців сіл Подільського району проявити активність та надати свої пропозиції щодо участі у даному Проекті.

З повагою, відділ розвитку культури та туризму Куяльницької сільської ради Подільського району.