30.01.2018

Під Крутами пішли в безсмертя…

«Стримайте ж ваші сльози, які котяться: ці юнаки

поклали свої голови за визволення Вітчизни, і

Вітчизна збереже про них вдячну пам’ять на віки вічні»

 Михайло Грушевський Президент УНР

 

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році,  відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Бібліотекарі центральної бібліотеки Куяльницької ЦБС та працівники Куяльницького  центру культури і дозвілля завітали до студентів Подільського професійно-технічного ліцею з  вечором-реквіємом «Під Крутами пішли в безсмертя…».

На вечорі-реквіємі були присутні секретар Куяльницької сільської ради Тетяна Костюк  та начальник відділу культури Подільської райдержадміністрації Ольга Шапран.

Розпочала вечір вшанування  Тетяна Сергіївна Костюк, яка наголосила на необхідності пам’яті подвигу юних захисників, на їх прикладі виховувати в собі патріотизм та любов до своєї країни та вшановувати героїзм людей здатних на самопожертву заради майбуття своєї держави.

Виступ бібліотекарів Ольги Волкунович та Інни Вербицької  зі зворушливими кадрами відеоряду героїчного бою під Крутами та змістовною розповіддю  про перебіг історичних подій, які передували в цьому бою, не залишили байдужим нікого в залі. Як набат, лунали  імена та прізвища  юних захисників,а їх фото, що висвічувались на екрані, викликали гордість  і, водночас, великий сум за полеглими молодими життями.

Всі присутні вшанували пам’ять юних захисників хвилиною мовчання. Повний зал молодих людей завмер під звуки метроному.

Бібліотекар  Надія Балабан провела віртуальну екскурсію за відеоматеріалами «Меморіалу  пам’яті героїв Крут» та познайомила присутніх з книжками в яких автори розповідають про те як п’ять годин безперестанку студентський курінь стримував наступ червоних, втрачаючи молоді життя, під градом куль і гранат і як 400 зовсім юних добровольців з числа студентів київських вищих шкіл та учні вищих класів гімназій, найстаршому з яких було 21 рік, а молодшим  по 14-16 років стали на захист Києва проти двохтисячної армії більшовиків.

Патріотичні пісні у виконанні творчого колективу Куяльницького центру культури і дозвілля доповнювали розповіді бібліотекарів. Пісня «Вільний вітер в Україні» прозвучала у виконанні відомого народного чоловічого квартету «Стожари» (керівник Влад Мойсенець), солістка Єлизавета Сімоніка виконала пісню «У нашому серці» про молодих захисників України, а Валентина Ломановська - пісню «Україна моя любов». Вечір - реквієм завершився  піснею «Ми українці, ми не чужинці» (музика і слова Юрія Нагасюка) в виконанні народного театру естради «Добрий настрій» (керівник Руслан Ткач).

По закінченні Реквієму начальник відділу культури Ольга Шапран приймала щирі подяки від учасників дійства за змістовний, зворушливий  патріотичний захід, який заставив молодь в повній тиші і хвилюванні вслухатися у слова ведучих та гордо підспівувати артистам.