30.01.2018

«Крути: і сум, і біль, і вічна слава»: до 100-річчя бою під Крутами

29 січня 2018 року  виповнилось 100 років з дня легендарної битви під Крутами, яка стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, символом жертовності молодого покоління в боротьбі за Незалежну Україну. З метою відзначення роковин цієї славетної історичної події та вшанування пам'яті її учасників в бібліотеках – філіях Куяльницької централізованої бібліотечної системи Подільського району пройшли урочисті масові заходи.

Так, в бібліотеці-філії селища Борщі відбувся історичний екскурс «Згадаємо юність, що згоріла у Крутах», в  бібліотеці - філії села  Гонората - історична година «Стогнали Крути і молився вітер, цілуючи скривавлені  сліди»,  в бібліотеці – філії села Гидерим - патріотична година «Крути - історична пам'ять народу», в бібліотеці – філії  села Мардарівка - історична година «Крути: трагічні сторінки нашої історії». На вечори пам'яті «Крути - славетна сторінка нашої історії» та  «Крути: трагедія і уроки» бібліотекарі  сіл  Липецьке та Куяльник запросили  мешканців своєї громади, а працівники культури села Малий Фонтан завітали до сільської школи з годиною  пам'яті під назвою «Стогнали  Крути і молився вітер».

Під час заходів бібліотекарі   знайомили присутніх з історичною обстановкою, яка панувала в Україні в 1918 році, з ходом бойових дій під Крутами, змальовували образи учасників  бою, студентів Київського університету ім. Святого Володимира та старшокласників Другої Української гімназії ім. Кирило-Мефодіївського братства, презентували ілюстровані книжкові виставки, демонстрували відеофільми, декламували вірші, присвячені юним героям Крут.  

В пам'ять про загиблих під звуки метроному проходили  хвилини мовчання та  запалювались  свічки пам'яті, як аналог вічного вогню.

Детальніше про заходи читайте на сторінках блогу ЦБС