16.01.2015

Внесення змін до статті 36 Закону України « Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

У зв’язку з внесенням з 01.01.2015р. змін до п. «а» статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі – Закон), Пенсійний фонд України звертає увагу на наступне.

Пенсії в розмірах, визначених п. «а» статті 36 Закону, обчислюються непрацездатним членам сімей (стаття 30 Закону), які перебували на утриманні:

1. загиблих (померлих) військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час.

Причину загибелі (смерті) військовослужбовця підтверджує:

документ, одержаний від військової частини або районного (міського) військового комісаріату чи іншої військової установи, що засвідчує, зокрема, причину смерті військовослужбовця. Якщо смерть настала після звільнення з військової служби, подається, зокрема, висновок МСЕК про те, що смерть військовослужбовця пов’язана з проходженням військової служби (п.п. 10 п.2.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1);

висновок про обставини загибелі чи смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проходження служби при виконанні службових
 обов'язків (обов'язків військової служби) (пункт 10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого 
Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1);

2. померлих інвалідів війни, які мали право на пенсію згідно Закону, незалежно від причини смерті годувальника;

3. військовослужбовців, незалежно від причини їх смерті, якщо до складу сім’ї входять діти (віком до 18 років), які втратили обох батьків.

Пенсії у зв’язку з втратою годувальника – військовослужбовця (крім військовослужбовців строкової служби) призначаються головними управліннями Пенсійного фонду України в областях та місті Києві, а членам сімей військовослужбовців строкової служби – управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, районах та містах.

 
Начальник управління ПФУ                                                                          О.А.Швець.