15.05.2015

Накопичувальна пенсійна система

Українці, які перебувають на заслуженому відпочинку, мають великий стаж , але свого часу отримували невелику зарплату, нині й пенсію отримують невелику . І це не додає оптимізму на день завтрашній, з огляду на те, як стрімко дорожчає фактично все: комунальні послуги, продукти харчування, проїзд у транспорті тощо. Саме тому уряд ставить за мету провести комплекс реформ, де один із пріоритетів – реформа системи. 

     -30 квітня 2015 року у Верховній Раді було зареєстровано пакет змін до законодавства України щодо запровадження накопичувальної системи державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій. Основні їх напрями, за які проголосовано на засіданні уряду: наведення порядку в солідарній пенсійній системі, встановлення у ній справедливості; призначення всіх видів пенсій за нормами єдиного закону та скасування системи спец пенсій; запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення; запровадження професійної системи для окремих категорій професій, які нині мають пільгові статуси; розвиток недержавного пенсійного страхування.

       Нинішній новий проект щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій розробляли із залученням центральних органів виконавчої влади, народних депутатів, соціальних партнерів, громадських організацій, зокрема Проекту реанімаційних реформ, USAID, міжнародних експертів, науковців, представників асоціацій учасників системи недержавного пенсійного забезпечення тощо. Основними ж розробниками були Мінсоцполітика та Пенсійний фонд України.

 

 

Головний спеціаліст з інформаційно-

Роз’яснювальної роботи ПФУ у м.Котовську

Та Котовському районі                                                                       М.Ф.Палатнікова.