20.07.2021

Громадські роботи – перспективний напрямок співпраці з територіальними громадами!

Державна служба зайнятості широко застосовує у своїй діяльності активні заходи сприяння зайнятості, однією з них, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», є залучення незайнятого населення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Незважаючи на те, що громадські роботи мають тимчасовий характер і можуть виконуватися на умовах неповного робочого дня, але на людину, яка бере участь в таких роботах поширюються всі соціальні гарантії (оплачуються внески і податки, лікарняний, умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам). Оплата здійснюється за фактично виконану роботу. В цей же час безробітним продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо, згідно закону, вона їм належить. Громадські роботи - це свого роду додатковий заробіток.

Протягом І півріччя Кодимською РФ Одеського ОЦЗ укладено 7 договорів про організацію громадських робіт з Слобідською селищною радою, Відділом житлово-комунального господарства,інфраструктури та капітального будівництва Кодимської міської ради, КНП «Кодимська лікарня,з них 5 за рахунок співфінансування місцевого бюджету та коштів Фонду та 2 договора виключно за кошти місцевого бюджету. До участі в громадських роботах залучено 137 осіб для виконання слідуючих видів робіт:

-         екологічний захист навколишнього середовища, в тому числі, прибирання та збір вторинної сировини    (макулатури, поліетилену, поліетиленових пляшок, відходів пенопласту тощо), благоустрій криниць, підсобні роботи пов’язані  з  обрізкою дерев, вирубка сушняку, порослі та інші види підсобних робіт;

-         благоустрій територій населених пунктів,інші види підсобних робіт;

-         роботи на будівництві,при проведенні ремонту та реконструкції, благоустрій територій після закінчення будівництва, прибирання будівельного сміття;

-          допомога особам похилого віку, особам з інвалідністю, одиноким та пристарілим громадянам, насамперед з числа ветеранів війни, у веденні господарства  (доставка продуктів харчування, ліків, товарів побутового вжитку, обробка присадибних ділянок), допомога  у веденні домогосподарств  учасникам антитерористичної операції та сім'ям члени яких загинули, постраждали та зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту.

Громадські роботи – це перспективний напрям взаємовигідної співпраці служби зайнятості та територіальних громад. Слід зазначити, що організація громадських робіт для безробітних займає важливе місце у заходах, спрямованих на пом’якшення соціальної напруженості на ринку праці.