07.10.2015

Інформація про підсумки роботи зі зверненнями громадян у Котовській районній державній адміністрації та органах місцевого самоврядування Котовського району за 9 місяців 2015 року у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року

          Реалізація конституційних прав громадян на звернення залишається одним з найбільш пріоритетних напрямків роботи Котовської районної державної адміністрації.

           З початку року Котовською районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування Котовського району отримано 2375 звернень громадян. Переважну кількість звернень громадян розглянуто органами місцевого самоврядування району -  2163 звернення ( або 91 % від загальної кількості звернень), 212 звернень громадян (або 9% від загальної кількості звернень) розглянуто Котовською районною державною адміністрацією.

       В своїх зверненнях до керівництва Котовської районної державної адміністрації, Котовської районної ради, сільських рад району громадяни потребували вирішення 2376 питань. Більшість заяв, пропозицій та скарг громадян стосувались вирішення питань соціального захисту – 735 звернень (30 % від загальної кількості звернень); аграрної політики і земельних відносин – 672 звернення (28 % від загальної кількості звернень); праці і заробітної плати – 81 звернення (3,4 % від загальної кількості звернень).

          За соціальним станом авторів більшість звернень надійшло від пенсіонерів (768) та селян (444).

            На розгляд керівництва Котовської районної державної адміністрації надійшло 212 звернень громадян. Протягом звітного періоду керівництвом районної державної адміністрації проведено 54 особистих та 54 особистих виїзних прийомів громадян, під час яких прийнято 178 звернень громадян, що становить 84%  від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської районної державної адміністрації (212). За звітний період на розгляд Котовської районної державної адміністрації надійшло 34 письмових звернень громадян в тому числі: через органи влади вищого рівня – 12 звернень (або 5,6 % від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської райдержадміністрації); поштою – 19 звернень (або  9 % від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської райдержадміністрації); від інших органів, установ, організацій – 3 звернення ( або 1,4 % від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської райдержадміністрації).

У порівнянні з аналогічним періодом 2014 року  кількість колективних  звернень на адресу Котовської районної державної адміністрації зменшилась  на 33 %  (4 проти 6 колективних звернень за 9 місяців 2014 року). Протягом року до райдержадміністрації надійшло 1 повторне звернення.

         За результатами розгляду звернень громадян, 76 звернень  (або 36 % від загальної кількості розглянутих Котовською райдержадміністрацією звернень громадян) вирішено позитивно; 3 звернення (що становить 1,4% від загальної кількості розглянутих Котовською райдержадміністрацією звернень громадян) згідно ст.7 Закону України «Про звернення громадян» переадресовано на розгляд за належністю; на інші звернення надано роз’яснення. Всі звернення відпрацьовано без порушення терміну виконання.

       При Котовській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» 2-38-00. Телефон довіри працює щоденно. Відповідно до Доручення голови райдержадміністрації від 02.02.2012 року №Д/01А-12 створено «гарячу телефонну лінію». З метою поліпшення інформованості населення, зменшення кількості звернень з соціальних питань, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації протягом робочого часу за телефоном 4-02-21 запроваджено дію гарячої телефонної лінії з соціальних питань. В районній газеті «Котовські вісті» та на офіційному веб-сайті райдержадміністрації розміщено інформацію про роботу «прямої телефонної гарячої лінії». Згідно графіку проведення «прямих телефонних гарячих ліній» протягом січня-вересня 2015 року надано консультації 35 громадянам району.

         При Котовській районній державній адміністрації працює постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян, яка утворена згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації від 06.03.2008 року №115/08, склад якої оновлено згідно розпорядження голови районної державної адміністрації від 18.07.2014 року №372/14. За звітний період проведено 9 засідань комісії.

На виконання п.5 Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, відповідно до плану роботи, щомісяця протягом   2015 року проводились дні контролю, в рамках яких здійснено перевірку стану виконання доручень, наданих структурним підрозділам райдержадміністрації та виконавчим комітетам сільських рад за результатами розгляду звернень громадян.

З метою посилення роз’яснювальної роботи серед населення району на веб-сайті, інформаційних стендах райдержадміністрації та виконавчих комітетів сільських рад району, в районній газеті «Котовські вісті» розміщується інформація щодо роботи районної державної адміністрації, роз’яснення щодо прав громадян.

 

Начальник відділу діловодства та контролю

апарату райдержадміністрації                                                                                         Л.Г.Болсун