11.01.2016

Аналітична довідка про підсумки роботи зі зверненнями громадян у Котовській районній державній адміністрації та органах місцевого самоврядування Котовського району за 2015 рік у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року

Реалізація конституційних прав громадян на звернення залишається одним з найбільш пріоритетних напрямків роботи Котовської районної державної адміністрації.

З початку року Котовською районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування Котовського району отримано 3204 звернень громадян. Переважну кількість звернень громадян розглянуто сільськими радами району -  2759 звернення ( або 86,1 % від загальної кількості звернень), 275 звернень громадян (або 9% від загальної кількості звернень) розглянуто Котовською районною державною адміністрацією та 170 звернень (або 5 % від загальної кількості звернень)  розглянуто Котовською районною радою.

В своїх зверненнях до керівництва Котовської районної державної адміністрації, Котовської районної ради, сільських рад району громадяни потребували вирішення 3237 питань. Більшість заяв, пропозицій та скарг громадян стосувались вирішення питань соціального захисту – 978 звернень  (30 % від загальної кількості звернень); аграрної політики і земельних відносин – 903 звернення (28 % від загальної кількості звернень); комунального господарства – 108 звернень (3 % від загальної кількості звернень).

За соціальним станом авторів більшість звернень надійшло від пенсіонерів – 975, селян – 488  та робітників - 292.

На розгляд керівництва Котовської районної державної адміністрації надійшло 275 звернень громадян, що на 63 звернення більше, ніж за аналогічний період 2014 року. Протягом звітного періоду керівництвом районної державної адміністрації розглянуто 223 звернення громадян, що становить 81%  від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської районної державної адміністрації (275). За звітний період на розгляд Котовської районної державної адміністрації надійшло 52 письмових звернень громадян в тому числі: через органи влади  – 17 звернень (або 6,2 % від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської райдержадміністрації); поштою – 32 звернення (або  11,6 % від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської райдержадміністрації); від інших органів, установ, організацій – 3 звернення ( або 1 % від загальної кількості звернень громадян на адресу Котовської райдержадміністрації).

Протягом 2015 року на адресу Котовської районної державної адміністрації надійшло 10 колективних звернень (6 колективних звернень за 2014 р.) та 1 повторне звернення (2 звернення у 2014 р.).

За результатами розгляду звернень громадян, 78 звернень  (або 28,4 % від загальної кількості розглянутих Котовською райдержадміністрацією звернень громадян) вирішено позитивно; 8 звернень (що становить 3 % від загальної кількості розглянутих Котовською райдержадміністрацією звернень громадян) згідно ст.7 Закону України «Про звернення громадян» переадресовано на розгляд за належністю; на інші звернення надано роз’яснення. Всі звернення відпрацьовано без порушення терміну виконання.

При Котовській районній державній адміністрації діє «телефон довіри» 2-38-00. Телефон довіри працює щоденно. Відповідно до Доручення голови райдержадміністрації від 02.02.2012 року №Д/01А-12 створено «гарячу телефонну лінію». З метою поліпшення інформованості населення, зменшення кількості звернень з соціальних питань, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації протягом робочого часу за телефоном 4-02-21 запроваджено дію гарячої телефонної лінії з соціальних питань. В районній газеті «Котовські вісті» та на офіційному веб-сайті райдержадміністрації розміщено інформацію про роботу «прямої телефонної гарячої лінії». Згідно графіку проведення «прямих телефонних гарячих ліній» протягом січня-грудня 2015 року надано консультації 47 громадянам району.

При Котовській районній державній адміністрації працює постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян, яка утворена згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації від 06.03.2008 року №115/08, склад якої оновлено згідно розпорядження голови районної державної адміністрації від 18.07.2014 року №372/14. За звітний період проведено 12 засідань комісії.

На виконання п.5 Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008, відповідно до плану роботи, щомісяця протягом   2015 року проводились дні контролю, в рамках яких здійснено перевірку стану виконання доручень, наданих структурним підрозділам райдержадміністрації та виконавчим комітетам сільських рад за результатами розгляду звернень громадян.

З метою посилення роз’яснювальної роботи серед населення району на веб-сайті, інформаційних стендах райдержадміністрації та виконавчих комітетів сільських рад району, в районній газеті «Котовські вісті» розміщується інформація щодо роботи районної державної адміністрації, роз’яснення щодо прав громадян.

 

Головний спеціаліст відділу діловодства та контролю

апарату райдержадміністрації                                                             Лунгул А.В.